Monday, November 25, 2013

Kore Güzellik Markası The Saem - G-dragon, Lee Seung Gi, IU , After School CF (Reklamları )Herkese merhaba ~~
Sizlere Kore'de çok ünlü olan fakat  Dünya çapında henüz Etude House ,Missha gib yankı bulamamış olsa da doğa dostu oluşuyla dikkat çeken , reklamlarında Lee Seung Gi, After School , G-Dragon ve IU'nun oynadığı THE SAEM'den bahsetmek istiyorum.


Doğruyu söylemek gerekirse bu marka ilk G-Dragon ile rujunu tanıttığında ilgimi çekti. Yoksa, Kore dışında çok popüler olmadığından Dünya çapındaki bloggerlarda da pek tanıtımı yoktu..
Daha sonra G-Dragon'lu maskeler çıktı!! 

G-Dragon'un çiçekli böcekli resimleriyle ne kadar doğal olduklarını anlatmaya çalıştılar ~~
İşte en çok satan kremlerinin GD'li reklamı;


Ben de kötü bir huy var G- Dragon'la ilgili şeylerden hemen almak istiyorum :D
Bu markadan bir şeyler alma istediğim hasıl oldu, sizlerle de markayla ilgili bulduklarımı paylaşayım istedim, nede olsa bir sürü Lee Seung Gi ve G-D fotoğrafı var ucunda ~~

The Saem 2010 yılında büyük bir kozmetik şirketi tarafından ''Eco Friendly'' yani doğa dostu kozmetik üzerine yoğunlaşan bir yan firma olarak kuruluyor.

'' The Saem Wise of Beauty ''nin manası ; ''Bilge Güzelliğin Kaynak Suyu'' demekmiş. ^^ Sizce de bir güzellik markası için çok hoş bir mana değil mi?


The Saem ilk olarak Lee Seung Gi'yi model olarak seçiyor ve Lee Seung Gi'nin tanıttığı  ‘O2 Bubble Mask,’ ile popüler oluyor.

 

Bir The Saem mağazası Credit  is not mine http://smilifeshop.blogspot.com/2013_09_23_archive.html
İşte Lee Seung Gi'li reklamlar ;
Lee Seung Gi'nin yanında bir de Makyaj modeli olarak After School'u alıyorlar,


Sonrasında  ise G-Dragon ve IU ipleri alıyorlar ve yeni serilerin tanıtımını yapıyorlar. 

Dünya çapında en popüleri Global Eco Kırmızı Ruj;Bir sürü seri var tabi ama gençler arasında popüler olanlarla devam edelim;)

URBAN ECO Harekeke serisi var. GD nin bu seriyle ilgili reklam videosunu  yukarıda görebilirsiniz :)


Bu seri de IU ''temiz, saf '' imajından dolayı etkin bir seçim olmuş sanki :DIU 'nun Urban Eco Toner reklamı ve röportajı;
Bu seride alkol , paraben, renklendirici, benzophenon... gibi kimyasallar yok , YAŞASIN!!%92'si Yeni Zellanda'da bulunan doğal ürünlerden yapılmış. WOW!
Cilde esneklik, yumuşaklık katıyor, nemlendiriyor,temizliyor...

 

BLACK PEARL GEM MIRACLE serisi var. Bu da pürüssüz cilt vaadediyor ;)Bu serideki ürünlerin içeriği çok zengin ve serideki ürünlerin pek çok farklı fonksiyonları var. Gem --> ''Değerli Mücevher'' demek ve içeriğindeki doğal mineraller pürüssüzleştirme için kullanılıyor. Genel olarak aydınlatıcı , beyazlatıcı , yaşlanma karşıtı özelliği var serinin.

Diğer popüler seriler  ise Eco Soul serisi , Mojito serisi , siyah noktalara özel On The Black Head serisi, makyaj için ; Ardent Lady New York/ Tokyo , Ally's Ajell..

Mojito serisi gözenek ve yağlanma kontrolü yapıyor ve nemlendiriyor.


Diğer serilerden de yeri geldikçe bahsederiz. Ama bu yeterince uzun oldu sanırım, meark ettiklerinizle ayrı bir yazı dizisi olabilir ;)

Siz The Saem'i nasıl buldunuz ?


Kapanış   G-Dragon The Saem fotoğraf çekimi videosuyla olsun ;)


Kore'ye giderseniz bir The Saem mağazasına gidip bol bol GD fotoğrafı çekip GD maskesi almayı unutmayın bence ^.^

picture source 
* Picture credits are not mine *

No comments:

Post a Comment